Portal InwestycyjnyGMINY BOGUCHWAŁA

O Gminie Boguchwała

Lokalizacja


 

Atrakcyjna lokalizacja i dobra komunikacja drogowa to walory gminy. Przez Boguchwałę, siedzibę władz miasta, przebiega droga krajowa nr 19 wiodąca w kierunku granicy państwa poskiego ze Słowacją i przejścia granicznego w Barwinku, a także linia kolejowa Rzeszów-Jasło.

Boguchwała posiada korzystne połączenie drogowe z międzynarodowym portem lotniczym w Jasionce, oddalonym o zaledwie 20 km. Duże znaczenie dla gminy ma również bezpośrednie sąsiedztwo miasta Rzeszowa, będącego stolicą województwa podkarpackiego.

Ponadto realizowana jest budowa drogi ekspresowej S-19 - drogi łączącej przejście graniczne z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej z granicą ze Słowacją w Barwinku. Jej łączna długość jest szacowana na ok. 570 km. Trasa, poza odcinkiem Kuźnica Białostocka-Białystok w całości jest fragmentem szlaku "Via Carpatia". 7 grudnia otwarto odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Świlcza (DK94) do węzła Rzeszów Południe (Kielanówka - Gmina Boguchwała) o długości 6,3 km. Dodatkowo odcinek posiada bezpośredni łącznik z ul. Przemysłową i ul. Podkarpacką w Rzeszowie.

Większe miasta w regionie: Rzeszów, Przemyśl, Stalowa Wola, Mielec, Tarnobrzeg, Krosno, Dębica.

fot. UM, GDDKiA

Ważne linki